Mafia 2

12. července 2013 v 13:26 | Lenny
Mafia II je pokračování 3D akční počítačové hry Mafia: The City of Lost Heaven, vydané roku 2002. Její vývoj byl oznámen 21. srpna 2007, na herní výstavě Leipzig Games Convention. Hra byla vydána 27. srpna 2010 v Evropě a 24. srpna v Severní Americe. Vývojářem je 2K Czech (dříve Illusion Softworks). Hra je určená pro Mac OS X (Lion a vyšší), PlayStation 3, Windows a Xbox 360. Hra byla na třeboňském festivalu GameDay zvolena za Nejlepší český herní titul v českém jazyce roku 2010.

Technologie

Mafia II využívá The Illusion Engine, který v 2K Czech vyrobili přímo pro potřeby hry. S jeho pomocí se dle slov vývojářů úspěšně daří minimalizovat hadwarové nároky hry, aniž by tím trpěla kvalita grafického zpracování. O demolici modelů se stará technologie NVIDIA PhysX, která hráči dovoluje zdemolovat karosérii (nejen svého) auta či rozstřílet sklo, přičemž veškerá takováto fyzika působí velice realisticky. Jako první hra bude mít funkci NVIDIA Apex Clothing. Je to simulace látek a oblečení, díky ní budou vypadat modely postav realističtěji. Modely díky ní odpovídají na změny směru větru, zapalují se o oheň, atd.
Mafii 2 nejspíš půjde spustit v plně stereoskopickém 3D.Gameplay

Oproti prvnímu dílu je v pokračování zastoupeno automatické obnovování zdraví, které je např. v sérii Call of Duty či ve hře El Matador. Dle hráčem nastavené obtížnosti se pak bude odvíjet, do jaké míry se při zranění hráčovo zdraví obnoví. Ve hře je možno po stisku klávesy se skrýt za okolními předměty a z poza nich střílet (jako například v Gears of War). Nevýhodou je, že ve hře není "volná jízda" (jako v předchozím díle), takže si hráč musí město užít během příběhu.


Vozidla

Ve hře je 30 - 40 vozidel (45 se stahovatelným obsahem). Auta lze i různě upravovat - měnit laky, kola, motory, ráfky, tuning atd. - s DLC lze ještě přemalovat vzor a nebo přidat Turbodmychadlo. Vozidla jsou z různých období, a to: předválečná, válečná a poválečná. Auta lze do těchto kategorií rozdělit podle materiálu (v poválečném USA byl nedostatek železa a proto výrobci aut dělali některé části aut ze dřeva - střecha, dveře...) a několika dalších znaků. Ve hře se vyskytuje autobus, nákladní vůz a mnoho dalších vozidel. Ve hře jsou dokonce i tzv. Hot Rody, tedy auta, které si podomácku upravili a vylepšili obyčejní lidé. Tato auta skutečně existovala, bohužel evropané o nich často nikdy neslyšeli, a proto si myslí, že je to výmysl. Takové auto můžete vidět zde.
Auta, stejně jako v prvním dílu, je možné krást. Na výběr jsou dva způsoby: Smash the window (Rozbít okénko) a Pick lock (vypáčit zámek). Přičemž rozbití je mnohem rychlejší, ale hlasitější a páčení delší a tišší.Zbraně

Ve hře se opět vyskytují zbraně z prvního dílu, několik je jich však přidáno. Mezi "staré" patří: Colt 1911 (v ukázkách jde vidět "vylepšená" verze s prodlouženým, a tím pádem větším, zásobníkem), revolver Smith & Wesson Model 38, Smith & Wesson Model 29, Thompson M1928, Thompson M1A1 a opakovací (pumpovací) brokovnice. Mezi "nové" patří: brokovnice Remington 870, MP40 (německý válečný samopal), M3 Grease Gun (americký válečný samopal - tzv. olejnička) a MP 28 (samopal) případně MG42 (německý válečný kulomet - americkými vojáky často nazýván Hitler's Buzzsaw - Hitlerova Pila), Mauser C 96 (německá válečná pistole - častý suvenýr amerických vojáků), Beretta Model 38 (italský samopal), M1 Garand (americká puška), Kar 98k (německá puška). Ze "studených" zbraní jsou tu pouze pěsti. V dřívějších trailerech byla zobrazena basebalová pálka a nůž. Ty byly později ze hry odebrány.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 simslive75 simslive75 | Web | 12. července 2013 v 17:29 | Reagovat

Super blog! Sice mafii nehraju, ale stejně je to super článek :)

2 Pavli Pavli | Web | 13. července 2013 v 13:12 | Reagovat

Ahoj nechcel by si sa prihlásiť do našej LETNEJ SúťAžE? Moc ťa o to prosíme...Maj sa.

3 top-gamesky top-gamesky | 13. července 2013 v 17:37 | Reagovat

Promin ale asi ne...

4 Tajemník Tajemník | Web | 16. července 2013 v 14:24 | Reagovat

Duu-du-du-du-du-důů-dododududaaada (aneb má úvodní TEMNÁ ZNĚLKA)
-------------------
Vážně žeru tvůj blogísečečečečeček. a v záchodě mi uvízl křečečečeček
(aneb další znělka)
--------------
A teď už vážně _ super blog :DD
Hlavně design (Y)...(nebo jak se to píše :D XD)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama